ENGLISH
     
bUYGULAMA ALANLARI - PETROL SONDAJI
 

PETROL SONDAJI EKİPMANLARI AŞINMA ÖNLEME, AŞINMAYA KARŞI ÇÖZÜMLER

Petrol sondaj ekipmanlarının kullanıcı ve üreticileri kullanımı kolay olan ve aşırı zor şartlar altında bile yüksek bir aşınma dayanıklılığı gösteren son derecede yüksek performanslı yüzey sertleştirme materyalleri ile kendi aletlerini korumak isterler. 

Technodur ® ve Technosphere ® en çok talep edilen şirketler ve fabrikalar tarafından 20 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Bu şekilde korunan parçaların tamiri daha kolaydır. 


 
     

TECHNOLOY

Technoloy®, düşük bir erime noktası olan (870°C), sinterlenmiş tungsten karbürün Nikel-Gümüş eriyiği (Cu 50, Zn 40, Ni 10) oluşturulmuş kaynak çubuklarıdır. Technoloy® çubukları kaynağın kolay yapılabilmesi için flux içerir.

Kaplanacak olan yüzey sertleştirme işleminden önce spiral taşla temizlenerek kaynak işlemine hazırlanmalıdır. 

Yüzey ısısı 150°C olacak şekilde ön tavlama yapılır.

Yüzeye Technokit 2000 ile Technopowder® MB 40 püskürtülerek yüzey kaplanır. Böylelikle parça kaynak işlemine hazırdır.

Technoloy® ile yapılan kaynak işleminde, yüzey bölgesel olarak ısıtılır ve daha önce Technopowder® MB 40 tozu ile yapılmış ön kaplama eridiği zaman, şaloma alevine Technoloy® teli yaklaştırılır. En iyi kesme etkisini  elde etmek için Technoloy® içinde bulunan tungsten karbür tanecikleri dağıtılarak uygulanması sağlanır. Kaynak sırasında kullanılan gazlar oksijen ve asetilendir.

Kullanımı basit ve bakımı kolay olan oksiasetilen Technokit 2000 şaloma (hamlaç) takımı kullanmanız tavsiye edilir.  

Technoloy® ürünler, altı farklı boyutta ve 5 kg.’lık kutularda satılmaktadır.

Petrol Sanayi’nde kullanım alanı yüksektir. Petrol delicilerinin uçlarında kesme amaçlı kullanılmaktadır. 

DRILL PIPE (TIJ)

Petrol-Doğalgaz Sondaj işlemlerinde kullanılan Drill Pipe ( tij ) yüzeylerinde çalışma sırasında aşındırıcı ortamlar etkisinde yüksek aşınma sorunları yaşanmTechnogenia ürünleri ile yüzeye yapılan "Tungsten Karbür" sert dolgu kaynağı ile bu aşınma sorununu önleyebilirsiniz.aktadır.

Ayrıca zaman içerisinde aşınma yaşandığında Drill Pipe ( tij ) yüzeylerine tekrar tekrar bakım yapabilme olanağı sağlar.

Böylelikle işletme verimliliğiniz artacaktır. Tekrarlı siparişleriniz minimuma inecektir. Duruş kayıplarınız ortadan kalkacaktır.

Detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız.


LASERCARB ® :

Manyetik olmayan çelik parçaları: Lasercarb işlemi ile manyetik olmayan çelikten imal edilen ‘Stabilizer’ ve diğer sondaj aletleri için özellikle tavsiye edilmektedir. Kaplama kalınlığı 2 ila 5mm’dir.

Lasercarb®, Technogenia'nın Araştırma ve Geliştirme Bölümü tarafından geliştirilmiştir.

Ana metalin yüzeyini ve toz halindeki dolgu malzemesini eritmek için kesintisiz 5 kW C02 lazer ışını kullanılarak uygulanır. Dolgu malzemesi ana metale metalürjik olarak bağlanır.

Lasercarb® ile gözeneksiz yapılar oluşur. Seri olarak parçalar üretilebilir.

Tungsten karbür tanecikleri Lasercarb® işlemi sırasında kullanılan kontrollü ısı sayesinde ergimezler, sertlik özellikleri değişmez ve aşınmaya karşı mükemmel bir dayanım sağlanmış olur.

TECHNOCASTING ® :

Technocasting işlemi iç yüzeyler için koruyucu kaplamalar için tavsiye edilmektedir.

Alaşım elementleri ve tungsten karbür tanecikleri kalıplanarak kaplanacak parçanın üzerine yerleştirilir. Kontrollü fırın atmosferinde artan bir ısı derecesinde alaşım elementleri eriyerek Spherotene® (tungsten karbür kürecikleri) taneciklerini ve ana metali birbirlerine metalürjik olarak bağlar. Böylelikle aşınmaya
karşı benzersiz dirençli sert yüzey kaplamaları elde edilir.

Kaplama, Spherotene® tipinde olup, tungsten karbür tanecikleri ve özel alaşım elementlerinin çok yoğun bir bileşiminden oluşmaktadır. İşlem esnasında, alaşım elementleri erir ve tungsten karbür tanecikleri arasına kapiler etki (kılcal alandan süzülerek) ile yayılarak homojen bir yapı oluşur.

RESİM GALERİSİ

Resimleri büyütülmüş olarak yakından görmek için lütfen aşağıdaki resimlerin üstüne tıklayın.

Petrol
     
     
     
     
     
Aşındırıcı Plaka    
     
     

VIDEO GALERİSİ

 
   
 
Video Listesi
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
(NOT: Videolar yükleme yaparken internet bağlantı hızınıza göre yavaş açılabilir!)

Alüminyum makinalarında aşınmaya karşı çözüm - Demir ve çelik sektöründe makina aşınması önleme - Döküm parçaları ve makinalarında aşınma koruma - Gıda makinası bakım ve aşınma önleme - Kağıt makinaları bakım ve aşınmasına karşı - Madencilik sektöründe aşınmaya çözüm ve ekipman bakımı - Mikser alet ve ekipman aşınmasına karşı çözümler - Seramik, tuğla makinası aşınmasını önlemek - Sondaj ekipman aşınmasına çözüm ve bakım

 

UYGULAMA ALANLARI

SONDAJ AŞINMA
MADENCİLİK AŞINMA
TÜNEL SANAYİ
TARAMA SANAYİ
İNŞAAT SANAYİ
DÖKÜM SANAYİ
ALÜMİNYUM AŞINMA
DEMİR VE ÇELİK SAN.
KAĞIT AŞINMA
GIDA AŞINMA
SERAMİK AŞINMA
ÇİMENTO AŞINMA
FAN BLADES
ATIK GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİ

 

 

 

 

 

 

 


 
     
E-Mail | Site Haritası
Mates Makina Tesisat Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.
Tel: 0.212.2065212 - Faks: 0.212.2065211 - [email protected]