ENGLISH
     
bHamlaç
 

 

Kaynak işleminde, metalleri keserken ya da eritirken kullanılan ve alev püskürten araca hamlaç denir. Aşınmaya karşı metal yüzey kaplama işlemlerinde hamlaç sık olarak kullanılmaktadır.

Metal aşınmalarına karşı Technopowders, toz kaplama olarak kullanıldığı gibi, Technodur ve Technosphere kaynak uygulamasından önce kullanılarak, sert dolgu yapılan yüzeylerde aşınmaya karşı daha fazla direnç kazandırır. Bu uygulamalarda hamlaç kullanılır.

Technosphere’in karbür sertliği 3500 HV ± 500 HV’dir. Technosphere, “Spherotene" adı verilen küre biçimli karbür taneciklerinin kullanılmasının dışında, kompozisyonu Technodur ile aynıdır. Bu tanecikler, "soğuk potada eritme" işlemi ile , hamlaç ile tungsten karbürün sıvı halde püskürtülmesiyle elde edilirler.Technogenia, kaynak ve lehimcilik alanında uzun bir tecrübe sahibi olarak Technodur, Technosphere ve Technopowder uygulamaları için özellikle tasarlanmış olan bir lamba kiti sunmaktadır.

Hafif ve dengeli oluşu kaynakçılar tarafından kullanılabilirlilik kolaylığı açısından özelikle tercih edilmesine neden olmaktadır. Tabancaların uzunlukları kullanıcının ellerini sıcak bölgelerden uzak tutmasını sağlayarak kaynak flamasının kullanımının çok daha rahat olmasını sağlamaktadır.

Technokit 2000 3 veya 4 tabanca kasaları halinde mevcuttur.

Technokit 2000 eş zamanlı püskürtme eritme tekniğini kullanan bir toz besleme sistemiyle birlikte tedarik edilmektedir.

Mates olarak aşınmaya karşı sizi koruyoruz! Aşağıdaki uygulama alanlarında seçim yaparak, gerçekleştirdiğimiz çalışmaların detaylarına ulaşabilirsiniz.

UYGULAMA ALANLARI

SONDAJ AŞINMA
MADENCİLİK AŞINMA
TÜNEL SANAYİ
TARAMA SANAYİ
İNŞAAT SANAYİ
DÖKÜM SANAYİ
ALÜMİNYUM AŞINMA
DEMİR VE ÇELİK SAN.
KAĞIT AŞINMA
GIDA AŞINMA
SERAMİK AŞINMA
ÇİMENTO AŞINMA
FAN BLADES
ATIK GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi Merkezi ana sayfasına dön

 

 
     
E-Mail | Site Haritası
Mates Makina Tesisat Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.
Tel: 0.212.2065212 - Faks: 0.212.2065211 - [email protected]